تبلیغات X
آپلود عکس

وبلاگ ساناز و شوشو

وبلاگ ساناز و شوشو

عاشق همسرم و بچه ام هستم

هر روز به مثابهِ یک فرصتِ تازه

زبانِ زمان را باید فهمید. راز دقایق و لحظات را باید فهم کرد. این گونه است که می توان از نشانه ها به صاحب نشانه رسید. از این منظر، هر بامداد که خورشید طلوع می کند یعنی خدا یک فرصت تازه در اختیار ما قرار می دهد. آنان که درک می کنند این حقیقت را و قدر می دانند این فرصت را، دم غنیمت می شمرند و به غنی سازی خویش چنان همت می کنند و از روشنایی سرشار می شوند که جامعه هم از پرتو انوارشان، راه خود را پیدا می کند.
+ نوشته شده در شنبه 4 تير 1401ساعت 13:38 توسط ساناز |

دانش اندوزی به مثابه یک واجب در فرهنگ رضوی

پژوهندگی باید در خون انسان مؤمن باشد. فراغت از تحصیل علم، به راکد شدن و از جریان افتادن آب می ماند. یک نابایستگی است که مومن همواره از آن دست و دل و دامن می شوید. مومن از طرف امام خویش، حضرت رضا(ع) به این ظرافت انسان ساز توصیه شده است که، برای کامل شدن عقلش، «در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود.» یعنی همواره به آموختن، جان فربه کند و شخصیت انسانی خود را در بسیطی بی انتها قرار دهد که هر روزش، غنی شده تر از دیروز باشد.
+ نوشته شده در شنبه 4 تير 1401ساعت 13:38 توسط ساناز |

دست از گلوی بازنشسته بردارید، به قانون تمکین کنید!

دلخوریم از آنچه می‌گویند. از این قلدری کردن در برابر قانون. از این که هنوز هم حاضر نیستند سوهان را زمین بگذارند تا بازنشسته اندکی آرامش داشته باشد. این قصه را لطفا بخوانید و اگر صدای‌تان به مسئولان می‌رسد بگوئید با بازنشستگان نه به قاعده لطف که به حکم قانون با تکریم رفتار کنند. یکم. ولی اسماعیلی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه هیئت تطبیق مقررات، مصوبه 10 درصد افزایش حقوق بازنشستگان مغایر با ماده 96 قانون کار تشخیص داده شده و براساس اصل 138 قانون
+ نوشته شده در شنبه 4 تير 1401ساعت 13:38 توسط ساناز |

روزِ زیارتی امام رضا و زائرانی که مستجاب می شوند!

زیارت یک سلوک معنوی است.همان حکایت اویس است و قرن و مدینه. می شود از نزدیک به حضور رسید و می شود حضور را در فرسنگ ها فاصله تجربه کرد. من اما می خواهم فاصله ها را از جغرافیا حذف کنم تا همه خود را در حرم احساس کنند که حضرت ارباب را امروز عزمی دگر است. باری، حکایتی است روز زیارتی مخصوصِ حضرت آفتاب. تغزلی است که در زمین شعر می شود و من شاعری هستم که کلمات را قدم می زنم و گاهي «گام»ها را، حرف مي کنم، حرف ها را کنار هم در قالب کلمه مي ريزم تا کلام شکل گيرد و بر
+ نوشته شده در شنبه 4 تير 1401ساعت 13:38 توسط ساناز |

روز زیارتی و زیباترین دعایی که باید خواند

روز زیارتی مخصوص حضرت رضاست. عاشقان به حضور می رسند و مرا اما حکم عشق است که کلمات عاشق شده ام را به حضور بفرستم. آنان هزار لایق ترند به زیارت تا من. منی که آسیمه سرم و از عصیان لبریز. کلماتم اما لشکر عشق اند، جانشان به زیارت گره خورده است پس بگذار قلم برود و کلمات، حرف به حرف از پی آن بروند و من بمانم چون پدری که پسرانش را به آوردگاه شهود می فرستد. من هیچ، من سکوت، من تماشا و این قلم و کلماتی که بی تاب تغزل اند.
+ نوشته شده در شنبه 4 تير 1401ساعت 13:38 توسط ساناز |

رسمی که باید درسِ امروز باشد

برای شناختنِ مکتبِ انقلاب، باید ترازهای آن را شناخت. بعد می‌شود دعوی مدعیان را به آن سنجه معیار، اندازه‌گیری کرد. به‌یقین یکی از ترازهای صاحب شناسنامه و دارای شاخصه‌های به آزمون درآمده، شهید آیت‌الله دکتر بهشتی است. بزرگی که منافقین برای کوچک کردن ایران او را هدف قراردادند و در انفجار حزب جمهوری اسلامی او را در کنار ۷۲ نفر دیگر از کارگزاران نظام به شهادت رساندند. بهشتی یک جوانمردِ تمام بود. نه‌فقط در حق دوستان که دشمنان را هم بامروت قضاوت می‌کرد.
+ نوشته شده در شنبه 4 تير 1401ساعت 13:38 توسط ساناز |

در تبرکِ روز مخصوص زيارتي امام رضا(ع)

حدیثِ آینه ها و آدم ها! هنوز هر وقت به حرم شرفیاب می شوم، حسِ زیارت های زلال کودکی در جانم حدیث می شود. در تازگی ناکرر این دیدار هاست که تا کودکی می دوم. دورانی که از 100 فرسنگ آن سوتر به مشهد می آمدیم تا شهد را تجریه ای نو کنیم. آن روز ها در بازی نقش ها در آینه ها، تکثیرِ زائر را می دیدم. هر قطعه آینه انگار زائری بود که با دیگر قطعات، به داد و ستد زیارتنامه مشغول بود. زیارتنامه ای که همه ضمیر هایش حاضر تلاوت می شد.
+ نوشته شده در شنبه 4 تير 1401ساعت 13:38 توسط ساناز |

بی صدا حرف بزنیم به احترام شهید حمیدی اصل!

هرکس هرچه می خواهد بگوید، برای من شهدا، یک تافته جدا بافته اند. تار و پودشان را انگار خدا با عشق و راز در هم تنیده است. در گذر از عشق به راز جاودانی رسیده اند یا با راز خوانی عشق را به حد اعلا رسانده اند نمی دانم فقط می دانم که آنان را سری ما را سریست با حضرت حق که گر خلق روزگار بدانند معلوم نیست چه خواهند گفت و چه قضاوت خواهند کرد. البته خداوند یه عشق قضاوت می کند شهید را چنان که آنان به این تراز رابطه خود را با دوست ارتقا دادند.
+ نوشته شده در شنبه 4 تير 1401ساعت 13:38 توسط ساناز |

گوهر زمان، گرفتار در کوچه های غفلت

عنصر زمان، روح است در کالبد پیشرفت. تنها کسانی به موفقیت می رسند که قدر زمان را بدانند و برای لحظه لحظه اش برنامه داشته باشند. یک شبه نمی توان راه صد ساله را پیمود. قرار نیست معجزه ای جدید رخ دهد و ما را به جلو ببرد. اعجاز قبل از این در روح و جان انسان اتفاق افتاده است. در فرصت هایی که خدا داده و در بعثتی که جان را و جهان را تکان داده است.ما زمانی می توانیم از جهان سوم عبور کنیم که اعجاز فرصت ها را باور کنیم.
+ نوشته شده در شنبه 4 تير 1401ساعت 13:38 توسط ساناز |

غربتِ منطقِ شهید بهشتی در رفتارِ سوپرانقلابی‌ها!

آدم‌های بزرگ، اهل حکمت هستند لذا کلامشان را در هر زمان که باز بخوانیم می‌توانیم دریافت روزآمد داشته باشیم چنان که گوئی برای همین امروز سخن گفته‌اند. شهید والا مقام آیت‌الله بهشتی از این جمله است. با این که بیش از چهل سال از شهادتش می‌گذرد اما کلامش هنوز حلاوت حدیث دارد. انگار ناظر به امروز به گفتن برخاسته است. چالش‌‌ها و رد و قبول‌های صفر و یکی را در نظر بگیریم. سیاه بینی و سفید خوانی‌های مطلق را در نظر آوریم آن وقت بخوانیم از بیان شهید که درباره مخالفِ
+ نوشته شده در شنبه 4 تير 1401ساعت 13:38 توسط ساناز |

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعد